Przejdź do głównej części strony

INTERIA360

Nawigacja

Górne menu

Polski kościół w Cork: msze na żywo

Autor: Piotr Słotwiński (zredagowany przez: Magda Głowala-Habel)

Słowa kluczowe: Irlandia, Cork, kościół

"Polski kościół" w Cork ma już swoją stronę www: jest to wydzielony fragment z witryny internetowej St. Augustine's Church w Cork, gdzie odbywają się msze w języku polskim.
Polska część witryny kościoła St. Augustine's Church w Cork

Polska część witryny kościoła St. Augustine's Church w Cork

Na ww. stronie znajduje się szereg informacji, istotnych dla Polaków biorących udział w nabożeństwach celebrowanych przez polskiego księdza. Z ciekawostek: dzięki kamerom internetowym znajdującym się w tym kościele, możemy za pośrednictwem ww. witryny oglądać msze "na żywo".

Pierwsza msza po polsku w Cork odbyła się 27 marca 2005 r. Po kilku miesiącach od tego wydarzenia, Polacy mają w tym mieście swojego stałego kapelana, którym jest ks. Piotr Galus.
W "polskim kościele" odbywają się już chrzciny, bierzmowania i śluby. Przy kościele działa schola, grupa modlitewna i grupa AA, prowadzone przez mieszkających w Cork Polaków.

Adres polskiej części tej witryny to: http://www.staugustinescork.ie/sekcjapolska

 

Przeczytano razy: 3753
Oceń tekst:
OCENA: 63%
  • Tak, polecam innym
  • Nie warto marnować czasu
 

Ostatnio dodane

Codzienność słoikówCodzienność słoikówTo, z czym na co dzień spotykają się osoby przyjeżdżające do stolicy potocznie nazwane „słoikami”, to nie tylko pogarda ze strony osób ze środowiska, do którego aspirują. Na co dzieńczytaj więcej

Dodatki


Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.