Przejdź do głównej części strony

INTERIA360

Nawigacja

Górne menu

Polski kościół w Cork: msze na żywo

Autor: Piotr Słotwiński (zredagowany przez: Magda Głowala-Habel)

Słowa kluczowe: Irlandia, Cork, kościół

"Polski kościół" w Cork ma już swoją stronę www: jest to wydzielony fragment z witryny internetowej St. Augustine's Church w Cork, gdzie odbywają się msze w języku polskim.
Polska część witryny kościoła St. Augustine's Church w Cork

Polska część witryny kościoła St. Augustine's Church w Cork

Na ww. stronie znajduje się szereg informacji, istotnych dla Polaków biorących udział w nabożeństwach celebrowanych przez polskiego księdza. Z ciekawostek: dzięki kamerom internetowym znajdującym się w tym kościele, możemy za pośrednictwem ww. witryny oglądać msze "na żywo".

Pierwsza msza po polsku w Cork odbyła się 27 marca 2005 r. Po kilku miesiącach od tego wydarzenia, Polacy mają w tym mieście swojego stałego kapelana, którym jest ks. Piotr Galus.
W "polskim kościele" odbywają się już chrzciny, bierzmowania i śluby. Przy kościele działa schola, grupa modlitewna i grupa AA, prowadzone przez mieszkających w Cork Polaków.

Adres polskiej części tej witryny to: http://www.staugustinescork.ie/sekcjapolska

 

Przeczytano razy: 3686
Oceń tekst:
OCENA: 63%
  • Tak, polecam innym
  • Nie warto marnować czasu
 

Ostatnio dodane

"Przebudzenie" mistrza. Stephen King ponownie zasiadł na tronie"Przebudzenie" mistrza. Stephen King ponownie zasiadł na tronieNie chcę już słyszeć o powrocie starego (czytaj: dobrego) Kinga. Owszem, jest dobry jak cholera. Ale czy taki nie był rok wcześniej, pisząc kontynuację "Lśnienia", czy też trzy wiosny temuczytaj więcej

Dodatki


Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.