Przejdź do głównej części strony

INTERIA360

Nawigacja

W dniu 1.03.2016 serwis Interia360 zostanie zamknięty. Czytaj więcej >>

Gmina z europejskim certyfikatem

Autor: Nonparel (zredagowany przez: Magda Głowala-Habel)

Słowa kluczowe: Gmina Wola Mysłowska, wójt Władysław Mika, Certyfikat Euro Renoma

Przez ostanie lata w gminie Wola Mysłowska (powiat łukowski) wiele uwagi i pieniędzy poświęcono na rozwój infrastruktury technicznej, co w znacznej mierze ułatwiło życie jej mieszkańców.
Wojt gminy Wola Mysłowska Władysław Mika

Wojt gminy Wola Mysłowska Władysław Mika / fot. Jerzy Kirzyński

Zmodernizowano około 25 km dróg masą bitumiczno-asfaltową, wybudowano i w pełni wyposażono świetlicę wiejską w miejscowości Grudź oraz zakończono pierwszy etap budowy świetlicy w Wandowie. Unowocześniono też inne budynki użyteczności publicznej m.in. świetlicę w Wilczyskach, strażnice OSP w: Jarczewie, Woli Mysłowskiej, Ksawerynowie, Osinach, Świdrze, Powałach, Starej Hucie i Dworni.

Wybudowano w Jarczewie oczyszczalnię ścieków, kanalizację sanitarną m.in. w Dworni i Woli Mysłowskiej, a w najbliższym czasie skanalizowane zostaną kolejne wsie: Mysłów i Ksawerynów. Trwają prace nad projektowaniem sieci w Kamieniu, Germanisze oraz Nowym Świecie.

Właśnie za te działania gmina Wola Mysłowska znalazła się w Europejskim Rejestrze Renomowanych – Euro Renoma. Certyfikat jest nie tylko wyróżnieniem, ale także potwierdzeniem solidności, wiarygodności, uczciwości i przejrzystości działania. 

- Jesteśmy dumni, że zauważono zaangażowanie i codzienną pracę radnych, sołtysów,  pracowników gminy, jak i wysiłek samych mieszkańców służący poprawie jakości życia na  trudnym, wiejskim terenie – powiedział  wójt Władysław  Mika  zawieszając Certyfikat w holu Urzędu Gminy.

Przeczytano razy: 882
Oceń tekst:
Twój głos został dodany
 

Ostatnio dodane

Robert Ćwikliński - zwykły człowiek o niezwykłym sercuRobert Ćwikliński - zwykły człowiek o niezwykłym sercuRobert Ćwikliński, urodzony w stolicy polskiej piosenki – Opolu, z wykształcenia informatyk, obecnie student Wychowania Fizycznego. Aktywnie spędza czas - piłka, rower i góry. Kibic, któryczytaj więcej

Dodatki


Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

~Nonparel -

Należy podkreślić, że świetlica w Grudzi oddana została do użytku dzięki ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców. Za własne pieniądze kupili krzesła, stoły oraz wyposażenie kuchni.