Przejdź do głównej części strony

INTERIA360

Nawigacja

W dniu 1.03.2016 serwis Interia360 zostanie zamknięty. Czytaj więcej >>

Takiej biedy nie było w Polsce od dziesięciu lat! Mamy rząd, który wykańcza gospodarkę i ludzi

Autor: Marzena Gajda (zredagowany przez: Magda Głowala-Habel)

Słowa kluczowe: Bieda, bezrobocie, polska, hipermarket, zwolnienie z pracy

Raport GUS-u jest szokujący. Tylko w styczniu pracę straciło trzy razy tyle ludzi co rok temu!
Urzędy pracy pełne nowych bezrobotnych

Urzędy pracy pełne nowych bezrobotnych / fot. Maszewski/REPORTER

Bezrobocie rośnie z roku na rok. Jak podaje  GUS pod koniec stycznia aż 361 zakładów zadeklarowało zwolnienie w najbliższym czasie 29,6 tys. pracowników. A to znaczy, że liczba bezrobotnych może wkrótce przekroczyć 2,4 mln! Przybywa też Polaków żyjących w skrajnej nędzy. "Po okresie spadku w latach 2006-2008, a następnie paroletniej stabilizacji, w 2011 r. odnotowano wzrost poziomu zagrożenia ubóstwem skrajnym w Polsce" – czytamy w raporcie GUS-u. Alarmuje też Bruksela - blisko 30 proc. Polaków zagrożonych jest ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Według Brukseli najbiedniejsze kraje unii to Polska, Bułgaria, Rumunia i Grecja.

Rząd zafundował nam nędzę, głód i upokorzenie. Kiedyś pod moim artykułem o kobiecie utrzymującej rodzinę ze śmietników, pojawił się komentarz - "niech Pani nie pisze takich smutnych tekstów". Myślicie, że jest mi przyjemnie, kiedy wchodzę do domu, w którym choroby i głód wyniszczają rodzinę, a zwłaszcza małe dzieci? Lepiej przymknąć oko na to co się dzieje? Ktoś musi zareagować. Gminy mówią jedno - nie możemy pomóc więcej, bo nie pozwalają na to przepisy. Za komuny kupowało się pasztetówkę dla psa, mimo, że trzeba było stać w kolejkach, jedzenia nikomu nie brakowało. W mojej rodzinie pracował tylko ojciec, w fabryce, za zarobione tam pieniądze kupił jeden dom, wybudował drugi i jeszcze odłożył. On nie wie, tak jak ja, co znaczą kredyty. Przykład komuny stąd, że jest ona dla wielu przykładem skrajnej paranoi, więc współczesny raj można do niej porównać.

Dziś nie ma kolejek w sklepach, ale są w ośrodkach pomocy, po zasiłki, po pieniądze na książki, na lekarstwa...

Ostatnio byłam w rodzinie, w której jest czworo niepełnosprawnych dzieci, a ojciec choruje na stwardnienie rozsiane. Rozmawiałam z ich wójtem, powiedział, że do biedy i zimna w mieszkaniu można się przyzwyczaić, tak jak można się przyzwyczaić do bogactwa i komfortu. Wielokrotnie matka tych dzieci prosiła go, by ich odwiedził. Nie zrobił tego. Trudno tym wszystkim, którym się powodzi zrozumieć biednych. Gardzą nimi i brzydzą się nimi.

W żadnym kraju nie ma też tyle zagranicznych sklepów co w Polsce! Inne Państwa dbają o swoich kupców i swoją gospodarkę, nie chcą, by pieniądze były wywożone z kraju. A u nas? W samych Gorlicach - 28 tys. mieście są trzy Biedronki, Rossman, Lidl i dwa markety chińskie. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że robiąc zakupy w tych sklepach, pozwalają, by ich pieniądze zostały wywiezione z kraju. Nasze władze samorządowe wydając zgodę na kolejną biedronkę, czy inne badziewie, wydają wyrok na swoich kupców i polską gospodarkę. Upokarzają ludzi, którzy muszą się godzić pracować tam za 4,5 zł, jak np. w nowo otwartym w Tarnowie niemieckim markecie Real. Gdzie tu logika?

Co to za rząd, który działa na szkodę państwa i obywateli? Za rządów PO wytworzył się wyraźny podział na lepszych i gorszych. Ci co mają władzę mają też kasę i tylko oni się liczą. Reszta jest nieważna. Czy o taką Polskę nam chodziło?

Przeczytano razy: 46771
Oceń tekst:
Twój głos został dodany
 

Ostatnio dodane

W Szczecinie burza w kosmicznych oparach. Czyli co?W Szczecinie burza w kosmicznych oparach. Czyli co?Zza Lasu Arkońskiego dochodziły pomruki nadchodzącej burzy. To zwykle znak, że zdarzy się coś niezwyklego, w tym i tak niezwykłym mieście. Grodzie Gryfa. Oto opowieśc anonimowego świadkaczytaj więcej

Dodatki


Wasze komentarze (303)

Dodaj komentarz

~MATEUSZ -

MAM DOŚĆ TEGO ŻYCIA W CHORYM KRAJU POLSKIM CHĘTNIE BYM ZROBIŁ ZAMACH NA SEJM!!!!!!!!!!!!!!!!!

~crow -

"Za komuny"? A to ona została obalona? Kiedy? Autorka arta ma myśli przekręt z "nocną zmianą"? Właśnie w tym problem, nie ma kapitalizmu tylko ukryta komuna. Socjalizm jak cholera. Duże podatki, wysokie ceny, monopol państwowy oraz korporacji które wyrosły na bazie symbiozy z państwem. Jak Kowalski chce założyć działalność to polegnie już na początku przy papierkach. Bezsensowna biurokracja, już nie wspomnę o propagandzie w mediach. Co robić? Jak powiedział Cejrowski "wszystkich won" PO Pis SLD PSL Te partie niczym się nie różnią

~Gość -

Sprawa jest bardzo prosta. Raz na cztery lata każdy pełnoletni Polak może zmienić swój los życia w Polsce idąc na wybory parlamentarne aby zagłosować na właściwych kandydatów. Ale jak durny naród głosuje na takich polityków jak Arłukowicz, Niesiołowski czy Rostowski to co się dziwic, że przez najbliższe 4 lata Ci politycy z Tuskiem na czele robią z Polakami co chcą. Więc ludzie nie narzekajcie na biedę w kraju.Sami sobie ją załatwiliście "rękami" tych w/w polityków.

~Jarek -

Ja bym chciał wyjechać. Kończę studia II stopnia na opłacalnym kierunku. Moja dziewczyna nie chce wyjeżdżać. Trochę mi to przeszkadza. Może w niedługim czasie to zrozumie. Wyjechać mam gdzie i pracę też mam zapewnioną.

~Ary -

cyt "Za komuny...W mojej rodzinie pracował tylko ojciec, w fabryce, za zarobione tam pieniądze kupił jeden dom, wybudował drugi i jeszcze odłożył." -to kim on był? Ja podobnie jak większość robotników w Warszawie żyłem byle jak, czyli na regał czekałem w kolejkach z list społecznych prawie 2 lata, o samochodzie nie miałem w ogóle co marzyć, a telewizor kolorowy (polski) kupiłem po znajomość , oszczędności tez nie miałem, .... widać żyliśmy w innej Polsce, albo komuś całkowicie szwankuje pamięć !!!

~Polak -

Dlaczego wciąż głosujemy na te same partie polityczne. W Polsce jest zarejestrowanych 77 partii politycznych, w tym kilka partii lewicowych jak PPS, czy PSPR. Dlaczego nie dokonujemy wyboru według własnych przekonan, przecież mamy do tego prawo. Prawie wszyscy mamy dostęp do internetu i możemy zapoznać się z programami politycznymi innych partii, nie potrzebujemy zakłamanej i upolitycznionej telewizji, która nawet nie wspomina o innych partiach poza tymi, które już istnieją na polskiej scenie politycznej. Jeśli my obywatele swoimi głosami nie odsuniemy tej bandy oszustów i złodzieji, która rządzi nami od wielu lat i przyzwala na wdeptywanie większości z nas w ziemie i traktowanie jak śmieci, to nic sie nie zmieni w Polsce, a pewnie będzie jeszcze gorzej.

~dareckiddd -

Ale co w tym złego ,ze zagraniczne sklepy powstają w polsce ? Dla obywateli to tylko lepiej- mAJĄ WIększy wybór miejsc gdzie mogą zrobić zakupy! Przecież jesli powstają zagraniczne sklepy to one odprowadzają podatki, dzięki czemu w samorządowej kasie jest wiecej pieniędzy, ludzie mogą wybrać sklepy gdzie jest taniej , konkurencja duża sprawia, ze sklepy obniżają ceny, aby przyciągnac klientów. I niech autorka tekstu nie udaje głupiej, chyba że taka juz jest naprawde- systematycznie rośnie liczba milionerow i bogaczy.

~Karoll -

Taka bieda... Ale czemu rząd ma być winny temu, że ktoś zrobił sobie 4 dzieci pomimo, że na tyle nie jest ich stać? To wina wyłącznie rodziców, że narazili swoje dzieci na życie w biedzie. Kolejki w Mopsie po pieniądze na lekarstwa i książki a ja do byle sklepu spożywczego pracowników znaleźć nie mogę - taka jest "bieda" w Polsce. Chciałoby się, żeby jak w innych krajach za zasiłki można było żyć jak za pensję - i dzięki Bogu, że tego nie ma bo dopiero byłaby bieda jak połowa kraju na zasiłkach a wakacje w tropikach.

~jagas -

dlatego ja sie wyniosłem z PL 8 lat temu !! a wy odpier........ drugi majdan bo innej opcji nie widze !!! ooooojagas

~Saarai-kaar -

Przy rządach PO ten kraj skazany jest na taką przyszłość jak np. w Grecji. Dobitnie to pokazują wszystkie wskaźniki. Przy kolejnych wyborach PO nie może wygrać, miejmy nadzieję, że PiS także nie wygra, bo inaczej Polska zmieni się w państwo wyznaniowe i to w dosłownym znaczeniu tego słowa. Teraz też jest wyznaniowe, ale jeszcze w niektórych miejscach widać podział między kościołem a państwem.