Przejdź do głównej części strony

INTERIA360

Nawigacja

W dniu 1.03.2016 serwis Interia360 zostanie zamknięty. Czytaj więcej >>

Seksownie umięśniona kobieta

Autor: Julia Santana Wielowieyska (zredagowany przez: zuzka, Magda Głowala-Habel)

Słowa kluczowe: kobieta, siłownia, mięśnie, ćwiczenia

Moja mama całe życie drżała, by nie mieć mięśni na rękach, bo ojciec uważał, że to maskulinizacja. Obły ideał pozbawiony separacji mięśni odchodzi na szczęście w przeszłość!
Mięśnie rzeźbić trzeba z czuciem/fot. S. Wielowieyska

Mięśnie rzeźbić trzeba z czuciem/fot. S. Wielowieyska

Kobiecość dawniej (a właściwie jeszcze nie tak dawno) miała wiele paskudnych atrybutów, o których dziś nie chcemy nawet pamiętać. Kobiety z owłosieniem na nogach i pod pachami nie były niczym odrażającym. Dziś żadna z nas nie pójdzie na randkę zanim się nie wydepiluje, wybalsamuje i użyje "setki" innych kosmetyków upiększających. Kiedyś musiała wystarczyć seria zielone jabłuszko. W podejściu estetycznym zmieniło się bardzo wiele. Nawet mężczyźni zaczęli dbać o siebie, a ci co bardziej dbają, tworzą klasę metroseksualnych.

Jest jednak coś, co wywołuje gorący spór w kategoriach estetyki kobiecego wyglądu. Obok rozstępów, cellulitu i tłuszczu, mięśnie stanowią "czwartą grupę zagrożenia" dla wyglądu. Czy rzeczywiście są brzydkie? Czy tak naprawdę szpecą kobietę? Czy istotnie nie podobają się facetom? To mity i bajki! Każdemu facetowi podoba się smukła sylwetka, wysportowane ciało, a za jędrność kobiety w każdym miejscu daliby się pokroić. Obłość i luźność to prawdziwe zagrożenie dla piękna kobiecego ciała. Dlatego warto poświęcić czas na muskulaturę.

Oczywiście, że nie należy z tym przesadzać, bo zbyt intensywne ćwiczenia doprowadzą do zanikania biustu i nadmiernej ekspozycji bicepsów, czy mięśnia czworogłowego uda, ale jeśli chodzi o pupę i brzuch, to możemy ćwiczyć bez ograniczeń. Bo nie ma nic piękniejszego jak seksownie umięśniona kobieta. Poza tym jest jeszcze jedna istotna kwestia. Otłuszczyć się to nie problem, ale umięśnienie wymaga i czasu i wysiłku. 

    

 

Przeczytano razy: 20611
Oceń tekst:
Twój głos został dodany
 

Ostatnio dodane

Wyznanie oszustaWyznanie oszustaOd wielu lat zajmuję się sprzedażą lipnych produktów finansowych. Polega to na tym, że oferuję ludziom duży procent z zysków, jeśli zdecydują się zainwestować swoje pieniądze. Płacączytaj więcej

Dodatki


Wasze komentarze (21)

Dodaj komentarz

~Santana -

artykuł "Mam 15 lat. Ściągam stringi kiedy chcę" przeczytało w ciągu doby 24 tysiące ludzi, a po 3 dniach przekroczył 50 tysięcy przeczytań. 54 % komentarzy jest pozytywnych. Pozdrawiam wiosennie moich czytelników, którzy z lektury moich tekstów potrafią skorzystać. Pozwala im na to ich mądrość i inteligencja. Ich głos jest dla mnie niezwykle ważny.

~raven -

mężczyznom się podoba !!! he he

~shoobravetz -

Witam, bardzo rozsądnie napisane....sam chodzę na siłownię gdzie ćwiczy mnóstwo pań w różnym wieku i muszę powiedzieć że jeszcze nie widziałem takiej która odpychała by wyglądem ze względu na zbyt rozbudowana muskulaturę - bo takich praktycznie nie ma - za to sporo tych obłych czy wręcz grubych, które sprawiają przykrość swoim wyglądem......nawet niektóre szczupłe i młode mają takie "rzadkie" ciało, kompletny brak mięsnia, tylko kości, trochę tłuszczu i skóra, beeee Za to zdarzają się Damy po 30-tce i 40-tce z naprawdę pięknymi ciałami ale to są kobiety które ćwiczą rzeczywiście ciężko i regularnie..... niestety, trzeba włożyć sporo pracy żeby były widoczne efekty, większość się zniechęca po paru treningach...

~Kazio C. -

Pod warunkiem wykluczenia chemicznego wespomagania takiego, że po pewenym czasie dają znać o sobie narządy wewnętrzne i trudno odbudować tych zniszczeń .Dlatego jestem przeciwnikiem wszelkich indywidualnych sportów zawodowych, gdzie zdrowy rozsądek zdecydowanie ustąpił głupocie.Nie lubie natomiast przesadnie szczupłych kobiet.

~qda ty -

Nie zabardzo mi przypadło stwierdzenie z tym krojeniem sie za jędrną kobietę. Bez przesady. Za coś też trzeba złapać swoja Pania. A jak skóra i kości to bieda. Ale sport, owszem. Potrzebny jest, nawet obowiązkowy każdemu.

~agnes d -

dziewczyna ma racje i ladne cialo pewnie ci zal rasisto!popieram bo sama cwicze i nie trzeba wygladac jak kobyla zeby miec pojecie o silowni...

~akzert -

tylko mezczyzna moze oceniac piekno kobiecego ciała , a nie kobieta . Muskulatura u kobiet jest oblesna . Nawet jesli ledwie widoczna to i tak budzi niesmak

~grabarz -

Wybieram te szczupłe nawet umięśnione. Obłe niczym foki galaretowate tłuściochy wywołują we mnie obrzydzenie.

~Kolec1610 -

Myślę że twoim głównym celem było pokazać się przed szerszym gronem. Zdjęcie powinnaś była trochę rozjaśnić, bo jest za ciemne. O sporcie prawdziwym poza powtarzaniem mądrości książkowych nie za wiele wiesz.

~Mia -

zgadzam się z autorką i domyślam się, że nie chodzi jej o to, by z kobiety zrobić kulturystkę ale by jej ciało było jędrne, a nie obwisłe... Widok takiego ciała - z lekko zarysowanymi mięśniami - jest miły i dla kobiet i dla mężczyzn...A jak cieszy jego właścicielkę...:) Pozdrawiam...