Przejdź do głównej części strony

INTERIA360

Nawigacja

Górne menu

Seksownie umięśniona kobieta

Autor: Julia Santana Wielowieyska (zredagowany przez: zuzka, Magda Głowala-Habel)

Słowa kluczowe: kobieta, siłownia, mięśnie, ćwiczenia

Moja mama całe życie drżała, by nie mieć mięśni na rękach, bo ojciec uważał, że to maskulinizacja. Obły ideał pozbawiony separacji mięśni odchodzi na szczęście w przeszłość!
Mięśnie rzeźbić trzeba z czuciem/fot. S. Wielowieyska

Mięśnie rzeźbić trzeba z czuciem/fot. S. Wielowieyska

Kobiecość dawniej (a właściwie jeszcze nie tak dawno) miała wiele paskudnych atrybutów, o których dziś nie chcemy nawet pamiętać. Kobiety z owłosieniem na nogach i pod pachami nie były niczym odrażającym. Dziś żadna z nas nie pójdzie na randkę zanim się nie wydepiluje, wybalsamuje i użyje "setki" innych kosmetyków upiększających. Kiedyś musiała wystarczyć seria zielone jabłuszko. W podejściu estetycznym zmieniło się bardzo wiele. Nawet mężczyźni zaczęli dbać o siebie, a ci co bardziej dbają, tworzą klasę metroseksualnych.

Jest jednak coś, co wywołuje gorący spór w kategoriach estetyki kobiecego wyglądu. Obok rozstępów, cellulitu i tłuszczu, mięśnie stanowią "czwartą grupę zagrożenia" dla wyglądu. Czy rzeczywiście są brzydkie? Czy tak naprawdę szpecą kobietę? Czy istotnie nie podobają się facetom? To mity i bajki! Każdemu facetowi podoba się smukła sylwetka, wysportowane ciało, a za jędrność kobiety w każdym miejscu daliby się pokroić. Obłość i luźność to prawdziwe zagrożenie dla piękna kobiecego ciała. Dlatego warto poświęcić czas na muskulaturę.

Oczywiście, że nie należy z tym przesadzać, bo zbyt intensywne ćwiczenia doprowadzą do zanikania biustu i nadmiernej ekspozycji bicepsów, czy mięśnia czworogłowego uda, ale jeśli chodzi o pupę i brzuch, to możemy ćwiczyć bez ograniczeń. Bo nie ma nic piękniejszego jak seksownie umięśniona kobieta. Poza tym jest jeszcze jedna istotna kwestia. Otłuszczyć się to nie problem, ale umięśnienie wymaga i czasu i wysiłku. 

    

 

Przeczytano razy: 20455
Oceń tekst:
OCENA: 38%
  • Tak, polecam innym
  • Nie warto marnować czasu
 

Ostatnio dodane

Baseny tradycyjne czy nowoczesne?Baseny tradycyjne czy nowoczesne?Pierwszą decyzją, przed którą staniemy przystępując do budowy basenu, będzie wybór odpowiedniej technologii. Dostępne na rynku sztuczne akweny różnią się bowiem pod wieloma względami –czytaj więcej

Dodatki


Wasze komentarze (21)

Dodaj komentarz

~Santana -

artykuł "Mam 15 lat. Ściągam stringi kiedy chcę" przeczytało w ciągu doby 24 tysiące ludzi, a po 3 dniach przekroczył 50 tysięcy przeczytań. 54 % komentarzy jest pozytywnych. Pozdrawiam wiosennie moich czytelników, którzy z lektury moich tekstów potrafią skorzystać. Pozwala im na to ich mądrość i inteligencja. Ich głos jest dla mnie niezwykle ważny.

~raven -

mężczyznom się podoba !!! he he

~shoobravetz -

Witam, bardzo rozsądnie napisane....sam chodzę na siłownię gdzie ćwiczy mnóstwo pań w różnym wieku i muszę powiedzieć że jeszcze nie widziałem takiej która odpychała by wyglądem ze względu na zbyt rozbudowana muskulaturę - bo takich praktycznie nie ma - za to sporo tych obłych czy wręcz grubych, które sprawiają przykrość swoim wyglądem......nawet niektóre szczupłe i młode mają takie "rzadkie" ciało, kompletny brak mięsnia, tylko kości, trochę tłuszczu i skóra, beeee Za to zdarzają się Damy po 30-tce i 40-tce z naprawdę pięknymi ciałami ale to są kobiety które ćwiczą rzeczywiście ciężko i regularnie..... niestety, trzeba włożyć sporo pracy żeby były widoczne efekty, większość się zniechęca po paru treningach...

~Kazio C. -

Pod warunkiem wykluczenia chemicznego wespomagania takiego, że po pewenym czasie dają znać o sobie narządy wewnętrzne i trudno odbudować tych zniszczeń .Dlatego jestem przeciwnikiem wszelkich indywidualnych sportów zawodowych, gdzie zdrowy rozsądek zdecydowanie ustąpił głupocie.Nie lubie natomiast przesadnie szczupłych kobiet.

~qda ty -

Nie zabardzo mi przypadło stwierdzenie z tym krojeniem sie za jędrną kobietę. Bez przesady. Za coś też trzeba złapać swoja Pania. A jak skóra i kości to bieda. Ale sport, owszem. Potrzebny jest, nawet obowiązkowy każdemu.

~agnes d -

dziewczyna ma racje i ladne cialo pewnie ci zal rasisto!popieram bo sama cwicze i nie trzeba wygladac jak kobyla zeby miec pojecie o silowni...

~akzert -

tylko mezczyzna moze oceniac piekno kobiecego ciała , a nie kobieta . Muskulatura u kobiet jest oblesna . Nawet jesli ledwie widoczna to i tak budzi niesmak

~grabarz -

Wybieram te szczupłe nawet umięśnione. Obłe niczym foki galaretowate tłuściochy wywołują we mnie obrzydzenie.

~Kolec1610 -

Myślę że twoim głównym celem było pokazać się przed szerszym gronem. Zdjęcie powinnaś była trochę rozjaśnić, bo jest za ciemne. O sporcie prawdziwym poza powtarzaniem mądrości książkowych nie za wiele wiesz.

~Mia -

zgadzam się z autorką i domyślam się, że nie chodzi jej o to, by z kobiety zrobić kulturystkę ale by jej ciało było jędrne, a nie obwisłe... Widok takiego ciała - z lekko zarysowanymi mięśniami - jest miły i dla kobiet i dla mężczyzn...A jak cieszy jego właścicielkę...:) Pozdrawiam...