Przejdź do głównej części strony

INTERIA360

Nawigacja

W dniu 1.03.2016 serwis Interia360 zostanie zamknięty. Czytaj więcej >>

Dzień Faceta...

Autor: gattanera (zredagowany przez: Magda Głowala-Habel)

Słowa kluczowe: facet, święto, kwiaty, miłość

Dzień Faceta - drugi Dzień Dziecka, niektórzy traktują to poważnie...
fot. M. Stachowski/Stock.Xchng

fot. M. Stachowski/Stock.Xchng

Powstała nowa świecka tradycja - Dzień Faceta. Jakie ma podłoże, jakie uzasadnienie? Myślę, że po całym jednym dniu dobroci dla nas... biedactwo potrzebuje ochłonąć po nim, a że zazdrosne to stworzenie, domaga się hołdów dla siebie. Widziałam kolejki zmarzniętych facetów pod budkami z kwiatami. Jakie to poświęcenie stać na mrozie by cisnąć swej ukochanej smutnego tulipana. Może nawet bukiet pośpiesznie wybrany. O mowę kwiatów lepiej go nie pytać. Jaka mowa kwiatom potrzebna, ot kupił, wręczył, odfajkowane i spokój ma do następnego roku. I grzeczny był tego dnia, miły, nawet z własnej inicjatywy ugotował, pozmywał, nastawił pralkę a potem?

Może nawet co z niedźwiedzia w lwa się przemienił tej nocy?

Następnego ranka, cóż... dzień jak codzień. Święto się skończyło. Wracaj na ziemię kobieto. Dzień dobroci dla zwierząt był wczoraj.

On z niewinną minką zapyta:

- Kochanie, zrobisz kawę i kanapki?

- Ja jeszcze śpię, miałam taki piękny sen. Służących w domu. Chcę się tym snem nacieszyć nim go zapomnę...

- A ja spać nie mogłem, koszmary mnie dręczyły jak z Seksmisji, nadkobiety wyeliminowały facetów i same się rozmnażały!

- Moje biedactwo, to apokaliptyczna wizja. Na razie masz jedną babę - przypomniałam.

- Tak, potrafisz mi o tym przypomnieć w najmniej oczekiwanym momencie.

- A żebyś wiedział, żeby być z facetem trzeba go kochać, inaczej się nie da. Odparłam rozjuszona.

Kochając drugą osobę musimy zaakceptować jej wady. Żyjąc z takim osobnikiem pod jednym dachem nie mamy wyjścia. Na początku wspólnego pożycia probujemy ulepszać GO, po pewnym czasie okazuje się, że nie zmienimy faceta, jednak delikatna wytrwała tresura może sprawić, że nauczy się paru sztuczek.

Nie wiecej. Głową muru nie przebijesz.

Taki osobnik chce mieć zawsze rację, jest najmądrzejszy, na krytyke źle reaguje, nie słucha nas jakbyśmy tego chciały, robi po swojemu. Nie wspominając już o przysłowiowych wałęsających się skarpetkach i nie zamkniętej klapie od sedesu.

Bez miłosci, tych cudownych klapek ma oczach, które pozwalają przejść do kolejnych etapów w zwiąku nie da rady.

O tym myślalam gapiąc się tępo przez okno.

- Kochanie wspominałem już jaki jestem glodny? I zrobił tę swoją minę zmokniętego psa.

- Nie pozwalasz mi o tym zapomnieć.

Dzień minął spokojnie. Wieczorem Skarb przybiegł do mnie z nowiną.

- A czy ty wiesz, że jutro jest Dzień Faceta, czyż to nie fajnie? Domagam się, aby w tym szczególnym dla mnie dniu pozostałe osoby w tym domu były dla mnie nadzwyczaj miłe. Oczekuję niespodzianki.

- Jasne kochanie, dostaniesz tulipana, to taki wiosenny kwiat i kojarzy się świątecznie, a potem ugotuję coś ekstra i zrobimy sobie romantyczną kolację?

Zobaczyłam przerażenie w jego oczach.

- Coś ekstra?! Jak ty mnie musisz nienawidzieć skoro planujesz otrucie.

Ależ skąd, gdzieżbym śmiała. Jesteś moim Skarbem.

Przeczytano razy: 2573
Oceń tekst:
Twój głos został dodany
 

Ostatnio dodane

Przybij płetwę ze złotą rybką zombie!Przybij płetwę ze złotą rybką zombie!Uwaga! Wysokie prawdopodobieństwo pęknięcia ze śmiechu!czytaj więcej

Dodatki


Wasze komentarze (9)

Dodaj komentarz

~tomek 81 -

I faceci i kobiety sie nakręcają nie wiem, po co bo przecież koniec końców nawet zagorzała feministka potrzebuje faceta (wibrator się nie liczy), jaki facet kobiety i to nie koniecznie do seksu, ale po prostu by wspierać sie wzajemnie

~WwwMaskulizmPl -

obok dnia kobiet pojawi się taki sam dzień mężczyzn,a już robicie tragedię...

~greg -

wolne zarty!!! a kto musi znosic glaskac przytulac pocieszac wczasie i przed okresem? witac autorka tekstu w czasie pisania tych wypocin miala ostre napiecie przedmiesiaczkowe i zadnego zlego, okropnego faceta na ktorym mozna by sie wyzyc, ale tak to juz jest jak jest sie wrednym babskiem to trzeba sie meczyc samej

~olinek -

Super!trafiony -zatopiony Brawo

~Ginevra -

Kapitalnie napisane, w moim stylu, taki lubię :))) I trafione centralnie w samo sedno problemu... ;))) Pozdrawiam i proszę o więcej ;))

~Rose -

haha:))) To ten sam Skarb, który był na wyprzedaży :))) Fajny tekst:) Życiowy. Bez złudzeń ;) Pozdrawiam Autorkę i jej Skarba :)

~antidotumone -

Niby lekko, ale z pazurkiem :)) Pozdro!

~Muzyk -

kocha się nie za zalety ale pomimo wad. Inaczej jest to układ partnerski. Ja, facet, z miłości do kobiety, pozwalam jej realizować się w kobiecej roli strażniczki domowego ogniska, matki, kucharki, żony. Bez tego kobiety czują się tylko feministkami. Są męską, dziurawą odmianą faceta. Taka ja zaczyna ziewać, to w całej okolicy słychać. Jak trąba. Z obu stron dziura.

~rys -

.