Przejdź do głównej części strony

INTERIA360

Nawigacja

W dniu 1.03.2016 serwis Interia360 zostanie zamknięty. Czytaj więcej >>

Jak wygląda prawdziwa kobieta

Autor: Emoonia (zredagowany przez: Gabusia, Magda Głowala-Habel)

Słowa kluczowe: kobieta, zdrowie, otyłość, moda, sylwetka, odchudzanie, piękno, kobiecość, dieta, fitness

Krótki wykład dla tych, którzy zapomnieli, jak powinna wyglądać zdrowa, normalna kobieta.
fot. J. Meyer/Stock.Xchng

fot. J. Meyer/Stock.Xchng

Kiedy widzę to, co się dzieje na blogach, serwisach plotkarskich i forach internetowych, nie mogę oprzeć się wrażeniu, że nasz świat nawiedziła epidemia zaniku pamięci. Ludzie całkowicie zapomnieli, jak wyglądają kobiety. W przypadku niektórych amnezja ta jest tak dotkliwa, że wytworzyli sobie oni jakiś upiorny awatar kobiecości i usiłują przekonać wszystkich, że to właśnie on jest prawdziwy.

Tak jak w każdym prawdziwym Matriksie, uchowało się jeszcze paru wybrańców, którzy wiedzą, co jest prawdą. No dobra, w tym przypadku jest ich trochę więcej. Nazywają siebie lekarzami, dietetykami, specjalistami oraz rozsądnymi ludźmi. Jako skromna reprezentantka tych ostatnich, pozwolę sobie w paru punktach przypomnieć, jak wygląda normalna, zdrowa kobieta i jakie zdjęcie należałoby umieścić w encyklopedii pod hasłem "kobiecość” – na wypadek, gdyby sklerotyczny wirus rozprzestrzenił się na cały glob ziemski.

Oto szokujące fakty o kobietach:

1. Posiadamy piersi

Tak, to prawda. Każda zdrowa, dorosła kobieta posiada piersi. Mogą być one mniejsze lub większe, ale powinny być zauważalne. Od męskich piersi kobiece odróżniają się większą wypukłością oraz większymi sutkami. Podejrzewam, ze każdy człowiek, który choć raz widział piersi męskie i piersi kobiece, nie pomyli się.

Piersi składają się przede wszystkim z tkanki tłuszczowej oraz gruczołów mlekowych. Dementuję wszelkie plotki – silikon nie występuje w naturze. Co więcej, piersi, jak każde ciało podlegające prawu grawitacji, w naturalny sposób ciążą w dół. Niemożliwym jest naturalne utrzymanie ich pod brodą ani zachowanie idealnie równego, jednolicie okrągłego kształtu dookoła. Jako, że piersi u kobiet rozwijają się w wieku nastoletnim, po osiągnięciu stabilizacji przestają rosnąć, chyba, że kobieta tyje. Wówczas w całym organizmie podnosi się wskaźnik tkanki tłuszczowej i piersi się powiększają. U większości kobiet wielkość biustu jest proporcjonalna do wielkości innych części jej ciała.

2. Idealny wskaźnik masy naszego ciała [BMI] waha się pomiędzy 21 a 22

Wskaźnik masy ciała [Body Mass Index] to prosty wzór, za pomocą którego można sprawdzić, czy nasza waga jest prawidłowa. Wagę ciała dzielimy przez wzrost podniesiony do kwadratu, a wynik sprawdzamy w tabelce. BMI pomiędzy 18,5 a 25 oznacza prawidłową wagę, zaś wskaźnik mieszczący się w przedziale 21–22 to waga idealna.

Dla przeciętnej kobiety o wzroście 1,70 m idealną wagą ciała będzie... 62 kg. Tak, słownie sześćdziesiąt dwa. Nie 45, nie 50. 62 kilo. Taka waga oznacza BMI równe 21,45 i słowa uznania od lekarza. Kobieta, która tyle waży, nie musi i nie powinna się odchudzać. Mało tego, choćby i ważyła 70 kg, to nie musi [BMI równe 24,22 – mieści się w tabelce]. Nadwaga zaczyna się po osiągnięciu 72 kilogramów. Każda liczba z przedziału od 54 do 71 oznacza wagę prawidłową dla tego typu sylwetki.

Każda kobieta to indywidualny przypadek i każda inaczej czuje się w swoim ciele. Dla jednej dobra waga będzie bliżej dolnej granicy przedziału, inna będzie świetnie się czuć i wyglądać, ważąc więcej. Zakres ten jest bardzo szeroki – to całe 17 kilogramów własnego wyboru. Martwić się trzeba wtedy, gdy z tego przedziału się wypada, nieważne, którą stroną. Zatem przypadek, który żałośnie płacze na forum pod tytułem „Mam 1,75 cm wzrostu i ważę 48 kilo, co mam zrobić, żeby schudnąć?” kwalifikuje się do leczenia nie tylko na głowę.

3. Nasze ciała zawierają tkankę tłuszczową

To może być dla niektórych nowość. Przeglądając strony z napisem "fitness" w adresie, nie zauważyłam nigdzie informacji o tym, jak nie przekroczyć dolnej granicy tkanki tłuszczowej w organizmie. A szkoda, bo zarówno ta górna, jak i dolna, mają duże znaczenie. Tkanka tłuszczowa, poza tym, że zapewnia ważną funkcję energetyczną i izolacyjną, ma także znaczenie przy przygotowywaniu kobiecego organizmu do ciąży.

Kobiety z natury posiadają więcej zapasów tkanki tłuszczowej niż mężczyźni. U zdrowych dorosłych kobiet wskaźnik tkanki waha się od 20 do 29%, u mężczyzn zaś 18–23%. Zwykle, kiedy spada on poniżej 17%, kobieta przestaje miesiączkować, czyli drastycznie zmniejsza swoje możliwości rozrodcze.

4. Z natury jesteśmy okrągłe

Mam nadzieję, że niektórzy jeszcze pamiętają tę reklamę Coca-Coli, w której mężczyzna pokazywał opływowe kształty butelki. Z dalszej treści wynikało, że kiedyś kojarzyły się one z kształtami kobiety. Dziś taka reklama mogłaby nie zostać zrozumiana, skoro nawet miesięcznik "Shape" (ang. "kształt”) daje do zrozumienia, że idealnym kształtem kobiety jest nieco wklęsły prostokąt.

U kobiet tkanka tłuszczowa odkłada się przede wszystkim na piersiach i biodrach, często również w talii. Z której by strony nie patrzeć, widać opływ i łagodne linie. Kanciaste kształty, które można rysować od linijki, nie są kobiece. W razie problemów z rozpoznaniem płci, radzę spojrzeć na znaczki na drzwiach publicznych toalet: trójkącik = mężczyzna; kółeczko = kobieta. To powinno wystarczyć.

I jeszcze jedna mała uwaga, od której niektórym mogą opaść szczęki – kobiety mają brzuchy! Tkanka tłuszczowa odkładająca się w okolicach talii to jak najbardziej naturalne zjawisko. Deska do prasowania w miejscu brzucha jest być może jedynym modelem lansowanym obecnie w świecie; faktem jednak jest, że kobieta posiadająca jedną czy dwie fałdki w talii oraz szerokość w tym miejscu oscylującą wokół 80 centymetrów, to wcale nie wieloryb, lecz zdrowa, normalna osobniczka płci żeńskiej.

5. Posiadamy owłosienie

Tę bombę zostawiam sobie na koniec, żeby nikt nie poczuł się walnięty obuchem w głowę. Otóż tak, kobiety, tak jak i mężczyźni, posiadają owłosienie na całym ciele, ze szczególnym uwzględnieniem głowy, pach oraz okolic łonowych. Zazwyczaj ich włoski są cieńsze i rzadsze niż u mężczyzn, ale w większości przypadków są widoczne. Zwykle kobiety usuwają włosy z nóg i pach, niektóre także z rąk i intymnych części ciała. Świadczą o tym intensywne kampanie reklamowe maszynek do golenia, depilatorów i centrów laserowej depilacji.

Mimo tych reklam, damskie owłosienie na ciele traktowane jest dziś jak temat tabu i coś okropnie wstydliwego. Współczesny świat wciska kobiecie depilator do ręki i mówi "Masz, usuń to paskudztwo i nikomu się nie przyznawaj, że je miałaś”. I tak codziennie, bo włoski uparcie odrastają.

Przypomnę tylko nieśmiało, że zwyczaj golenia się przez kobiety pojawił się na świecie stosunkowo niedawno. Tak, ja też nie mam pojęcia, jak uprawiało się seks dwieście, trzysta lat temu, kiedy takiego zwyczaju nie było, i w jaki sposób Jane uwiodła na te swoje włochate nogi Tarzana. W filmie w każdym razie już włosków nie miała.

Kobieto, gatunku wymarły!

Z błyskiem przerażenia w oczach prorokuję, że kobiecości grozi wymarcie bądź skazanie na społeczne odrzucenie. Być może nasze przyszłe pokolenia wychowają się już w przeświadczeniu, że kobiety to szczuplejsze i gładsze wersje mężczyzn. Wszelkie odstępstwo od normy będzie ciężko odpokutowane przymusową dietą i ćwiczeniami. W końcu każda komórka tłuszczu to zło, które należy wyplenić.

Jak w każdym Matriksie, zapewne i wtedy znajdzie się paru wybrańców, którzy będą jeszcze pamiętać, jak kiedyś wyglądały kobiety. Czy tej wiedzy uda się przetrwać ciężkie lata? Czas pokaże.

Przeczytano razy: 141247
Oceń tekst:
Twój głos został dodany
 

Ostatnio dodane

Niewygodne związki Komorowskiego w sprawie SumlińskiegoNiewygodne związki Komorowskiego w sprawie SumlińskiegoJaki jest wizerunek byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego po uniewinnieniu Romualda Szeremietiewa już pisałem. Warto jednak ten obraz uzupełnić o jeszcze jeden fragment. Sprawączytaj więcej

Dodatki

TOP 5 - NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE


Wasze komentarze (549)

Dodaj komentarz

~tak uważam -

W moim przekonaniu zdecydowanie tak jak ta lub ciutkę inny szablon: link

~pulpecik -

Sara, nie przejmuj się. Ja też jestem przy tuszy, ale się nie przejmuję. Jestem na diecie, a raczej porzuciłam tylko słodycze, kupiłam sobie sexi bieliznę z e felina. Ja po prostu staram się nie zwracać na swoje wady.

~Sara -

A co powiecie o kobiecie:64kg, 1.66m wzrostu,wymiary99,79,100?Czy przy takiej tuszy należy już szykować się na tamten świat, czy jeszcze nie?

~on123 -

jak wygląda ? ma dobre serce tyle wystarczy

~Pan -

Panienka ma chyba jakieś kompleksy, skoro mówi co jak ma wyglądać, każdemu podoba się co innego. Bez sensu wypowiada się w imieniu kobiet.

~invawaynend -

<a href=link> :)</a>

~Renata -

W poczęści zgadzam się z autrorką atykulu, ale nie we wszystkim. Po pierwsze uważam, że rzeczywiście, media wykreowały idealny obraz kobiety w postaci anorektyczki. Nie zgadzam się jednak ze stwierdzeniem, ze prawdziwa kobieta musi miec trochę ciała itd. Według mnie tu chodzi o własne samopoczucie, gust itp. Z twojego arykułu mozna wywnioskowac, ze te "wieszaki" to nie kobiety, lecz ich cienie... jak dla mnie bzdura. Jasne jest to, że niektóre dziewczyny przesadzają z dietami, ale to ich wybór. I jeszce jedno depilacja. Dla mnie śmieszne było to ze wogóle poruszyłas ten temat. Depilacja to coś normalnego, a nawet bardzo potrzebnego. To element osobistej estetyki, poprostu dbanie o siebie. To tak jakbyś napisala "po co myc zęby".... chyba juz sama rozumiesz. Ogólnie artykuł bardzo fajny, napisany w ciekawy sposób. POzdrawiam

~Rondel -

Kolejnej głupiej kobiety

~Kobieta -

Artykuł bardzo fajny :) Jestem szczupła - przy wzroście 163cm ważę ok. 58kg... w zależności od marki ubrania noszę rozmiar od 34 (zazwyczaj w sklepach z modą dla kobiet) do 38 (zazwyczaj w sklepach z modą młodzieżową) mimo, że nie jestem modelką o wzroście 170cm i wadze 45kg. Na marginesie, coś mi się robi, gdy widzę takie modelki prezentujące bieliznę - w końcu nie mają jej na co założyć :) Jestem zwolenniczką złotego środka - kobieta idealna jest szczupła - ani chuda, ani gruba. Szczupła, czyli z wagą w normie, z kobiecymi biustem i pupą.

~JaJAN -

Kobiety lekkich obyczajów zawsze muszą wyróżniać się z tłumu by być widoczne i być jasno i klarownie rozpoznawalne. W czasach kiedy damy chodziły w w długich i zwiewnych sukniach one przywdziewały krótkie i wyzywające suknie odsłaniające niektóre części ciała oraz głębsze dekolty. Kiedy tu znalazły duża liczbę naśladowczyń poszły w ciuchy bardziej obcisłe jeszcze bardziej pokazujące kształty ciała. Kiedy i to zostało powielone wymyślono wysoki obcas, ale tu już branża mody znalazła temat do globalnego handlu. Kobiety prostytuujące się poszły w marketing jaskrawych kolorów z różowym i czerwonym – zboczonym na czele, ale i tu zostały podpatrzone. Poszły więc mocniej na całość i zdegradowały pojęcie prawdziwej sukni – spódnicy (atrybut kobiety) do kusej odsłaniającej co można mini. To także nie uniknęło uwagi tłumu więc te „dziwne” panie postawiły wszystko na jedną kartę i postanowiły w ogóle się nie ubierać i pozbyć się jakiekolwiek godności człowieka prostytuując się publicznie przed kamerami. No i cóż dzisiaj już nikomu nie przeszkadzają parady gołych ludzi, pokazywanie publiczne swojej cielesności czy prostytuuowanie się na wybiegach ulicznych już młodych dzieci! Pojęcie damy umarło. Rozum – sługa Lucyfera zawładnął wami kobietami i sponiewierał was doszczętnie. Tym innym rozumowym co nie spodobał się taki stan rzeczy pozostała ucieczka w świat męskich fryzur i chodzenia w spodniach! Kobiety otrząśnijcie się, wasz wstyd, czystość i pokora to wasze największe atuty. Te subtelny cechy charakteryzują żeńskość jako taką! Prawdziwe damy utraciły swój główny atrybut jakim jest piękna długa i zwiewna suknia. Dziś baby od chłopa z łatwością nie odróżnisz, a główną burdelmamą jest moda Zachodu tzw. narodów cywilizowanych czyli tam gdzie cywil nie ma własnego zdania, a jest cywilizowany czyli podporządkowany, schowany i zdegenerowany!