Przejdź do głównej części strony

INTERIA360

Nawigacja

W dniu 1.03.2016 serwis Interia360 zostanie zamknięty. Czytaj więcej >>

Bardzo krótki tekst o Polski rozbieraniu

Autor: Lech Galicki (zredagowany przez: Magda Głowala-Habel)

Słowa kluczowe: polska, sila, dostatek, rozbiór, bezpieczeństwo, list, niefrasobliwość, armia, krótko.

Przepraszam, jeżeli tym tekstem obrażam ludzi przekonanych, że Polska rośnie w siłę i dostatek. Cóż, mieliśmy być tygrysem Europy, a rozbierają nas, szarpią jak pijaną, białą mysz, która puszcza pawia bezradności.
fot. A. Nocon/Stock.Xchng

fot. A. Nocon/Stock.Xchng

Polski szyfrant od spraw najważniejszych nagle znika. Wszyscy, ponoć wyspecjalizowane służby szukają go, a on jak kamień w wodę.

Po długim czasie zostaje zlokalizowany w Chinach, na których rzecz zdradził swój kraj. Tam rzekomo jest jest chroniony i Bóg jeden wie jakie wiadomości bardzo, bardzo tajne za srebrniki przekazał skośnookim z Kraju Środka i dlaczego akurat na Polskę zarzucili oni swą siatkówkę szpiegowskiego oka. Po czym okazuje się, że ciało szyfranta znajduje się w Wiśle... Skąd ta dezinformacja?

Bezpieczeństwo militarne Polski zostało podważone w sposób niewiarygodnie prosty, a dla sojuszników z NATO staliśmy się klinicznym przypadkiem/przykładem niedołęstwa "w tym temacie".

Obcy zyskali a u "swoich" straciliśmy

W niemieckim piśmie "Die Welt" przedstawiciel narodu niemieckiego, z niemiecką subtelnością przekonuje, że teraz, po katastrofie pod Smoleńskiem koło Katynia, gdy pan Władimir Władimirowicz Putin przyznał, że zbrodnię na Polakach popełniło NKWD i nasze stosunki z Rosją są dobre, powinniśmy wyjść z roli ofiar w historii swego kraju. Rozumiem, że rany nam zadane przez oprawców za czasów zaborów, a potem w trakcie drugiej wojny światowej przez hitlerowców (Niemców) i sowietów (Rosjan) i pamięć o nich są nam kulą u nogi we współczesnej, zjednoczonej (sic!) Europie. Trzeba po prostu myśleć tunelowo, ku przyszłości...

Pytam: A kto z nas uczynił naród z brzemieniem zniemczania, rusyfikacji, wymordowanych elit, rozdarcia rozbiorowego... Długo by pisać. Teraz potomkowie katów czują się już tak silni, że kpią ze swych ofiar radząc aby zapomniały o bólu i szły do przodu wykastrowane ze wspomnień i historii narodu.

I dzielą nas i rozbierają poczucie naszej tożsamości

Wspomnę tylko o utraceniu przez Polskę najwyższych dowódców sił lądowych, powietrznych i morskich. W katastrofie prezydenckiego samolotu. 10. 04.2010 roku. Wiem, wiem, o tej katastrofie tyle się mówi, pisze... że niektórzy mają już dość i zbiera się im na mdłości. A to katastrofa Polski. A jej skutki odzywają się powoli pomrukami, bo na burzę przyjdzie jeszcze czas. I zaznaczam z góry, nie w głowie mi sianie zamętu w moim ukochanym kraju. Winę za takie nagromadzenie najwyższych wojskowych na pokładzie prezydenckiego samolotu usiłowano zrzucić na głowę śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Fałsz. Państwo to procedury i gdyby takie istniały, nikt nie mógłby wbrew nim postępować.

Twórca "Gromu" Sławomir Petelicki wystosował do premiera Donalda Tuska dramatyczny list, w którym pisze o niebywałym bałaganie panującym w strukturach polskiej armii. To przede wszystkim wina niefrasobliwej polityki zaniechań i złych decyzji ministra obrony obywatela Klicha... To wina niefrasobliwości. Zarzutów jest wiele. Odpowiedzi nie ma. Decyzji brak.

Przepraszam, jeżeli tym tekstem obrażam ludzi przekonanych, że Polska rośnie w siłę i dostatek. Cóż, mieliśmy być tygrysem, a rozbierają nas, szarpią, jak pijaną białą mysz. "Swoi" i "obcy". My patrzymy bezradnie.

Ten bardzo krótki tekst napisałem na gorąco, ad hoc. Przepraszam. Czuję się zniewolony tą wolnością obywatelską i tym co widzę i słyszę  tak bardzo, że czuję, iż zaniecham pisania. A po co to komu? To przecież moja prywatna sprawa. Ktoś powie: Solidarność była i się zmyła. Krótko.

Przeczytano razy: 15658
Oceń tekst:
Twój głos został dodany
 

Ostatnio dodane

Heraclea Lyncestis - na pograniczu epokHeraclea Lyncestis - na pograniczu epokW późnowiosenne południe, gdy przemierzałam prastarą Pelagonię, w miejscu postoju uśmiechnęły się do mnie ponadczasowe róże odsłaniając widniejące na ścieżce mozaiki: pierwsza z nichczytaj więcej

Dodatki


Wasze komentarze (78)

Dodaj komentarz

~obiektyw -

...że współcześni Polacy to teraz większe ofiary i pokrzywdzeni, niż te pokolenia które przeżyły straszną okupację i po II wojnie podniosły ten kraj z całkowitej ruiny. Przypieliście im łatke "komuchów" i lekceważycie ich przy każdej okazji. Wyśmiewacie tamtą Polskę w której od 60tych lat dobrze i wesoło się żyło. W której młodzi ludzie czuli że ktoś o nich myśli i mieli perspektywy dla siebie i swoich dzieci. Ogromny trud jaki włożyli w to państwo pokryliście solidarnościowym szlamem, i robicie z tego kraju państwo nie nadające się do życia. Puste i głupkowate solidarnościowe gadki możecie sobie zostawić dla gimnazjalistów.Ja nigdzie solidarności w tej waszej Polsce nie widzę. Własną nieudolność i niedbalstwo usiłujecie zagłuszyć stawianiem się w roli biednych ofiar, które ponisoły wiele lat temu wielkie straty, co usprawiedliwia i ze wszechmiar tłumaczy ich współczesną głupotę. Ludzie stają się prymitywni, głupkowaci i uczą młodych żeby właśnie takim być. Na dodatek nasze społeczeństwo jest zarozumiałe, zadufane w swojej głupociei i coraz mniej tolerancyjne. Religijnośc za czasów opluwanego PRLu była dużo większa i prawdziwa. Mógłbym tak jeszcze pisać godzinę ,ale mi się nie chce. Sad but true. Mam 33 lata, ale nie jestem ślepy jak większość ludzi w tym kraju. Pozdrawiam i życzę miłego bycia tanią siłą roboczą Współczesnego Świata.

~Lech Galicki -

Rozpowszechniane w mediach masowych sugestie o tym, że śp. Prezydent Lech Kaczyński jest odpowiedzialny za zgromadzenie w samolocie wojskowej i cywilnej elity Polski, to bardzo brzydkie kłamstwo.Wszystko było tak jak napisał PYTEQ.

~Ania Ny -

Zauważę uprzejmie, że nieżyjący prezydent traktował pogardliwie nawet te procedury, które już istniały. Powstrzymam się od głębszej analizy na tym nieżyczliwym terytorium, życząc jednak Polsce przytomnego, gotowego na nowoczesny dialog, rozumnego prezydenta z klasą. Bo wiek już mamy XXI, a patrząc na kandydatów nie wierzę, że któryś udźwignie intelektualnie złożoność zadania. Kaczyński Drugi - gdyby go odkurzyć, otrząsnąć z moli i zidiociałych pochlebców, gdyby nauczył się obsługiwać komputer i bankomat, gdyby przestał wymachiwać i potrząsać a zaczął korzystać z mózgu - o, to byłby mój prezydent. No, pogdybałam sobie;))

~irma -

A któż tak autora niewoli?Piszesz "na gorąco"-to widać.Generałowie zostali zaproszeni do tej podróży,sami nie wsiedli.I zaproszonym,i zapraszającym zabrakło rozwagi.Gdyby myślano wcześniej-a były "znaki",że nie wszystko można-prawdopodobnie mniej osób by zginęło.Wysocy rangą oficerowie nie mogą być zwolnieni od myślenia;wysocy urzędnicy państwowi również,a samoloty należało już dawno wymienić.Co by się działo,gdyby rząd był kategoryczny i je zakupił? Ano,rozpętałoby się polskie piekiełko i mówiono by o rozrzutności.Jak rzekłaby moja babcia:"Jak nie kijem,to pałką".

~kraken -

tak dla scislosci-Polacy sami sobie zgotowali te rany wywolujac zalosne ruchawki nie majace ZADNYCH szans powodzenia,Insurekcja,powstanie listopadowe,styczniowe itp.tak na marginesie wladca Rosji dla powstancow listopadowych okazal sie baaardzo wyrozumialy,nie mieli tego szczescia awanturnicy w 1863,ktorych kolejny car wyslal na wycieczke krajoznawcza w okolice Syberii wraz z przyleglosciami.Wiec do kogo te "pretensje"??

~Jaskoq1 -

wypocinom. 70% ludzi zmarnowało czas czytając to byleco bez polotu

~antyPOlszewik -

z POlmosu LUblin którego herschtem jest niejaki POseł POgardy POpaprańców i POśmiewisko POlski -POlikot BI -seks-łgoraj.

~deszcz_PRZELOTNY -

gdyby to nie byl ten szyfrant... ale na pewno bedzie udowodnione, ze to wlasnie on, bo w ten sposob powie sie, ze dobrze pilnujemy naszych tajemnic, ze nie ma nic do zarzucenia... i w ogole wszystko w porzasiu... czyli czekajmy na wiadomosc, to byl ON... i mozna juz zamknac sprawe;) Przez caly rok nigdzie szyfranta nie bylo, mimo, ze stawano na glowie, aby odnalezc zgube i od razu po wiadomosci , ze podobno jest w chinach znajdujemy GO w Wisle... Grubymi nicmi szyta dez-informacja:D

~Stan. -

Oczywiście w Wiśle i martwy. Nie dotarło to jeszcze do was? I co Chininy go podrzuciły martwego?

~Sunia at consortes -

O czym rozmawiał Prezydent L. Kaczyński ze swoim bratem Jarosławem Kaczeńskim, na chwiłę przed katastrofą w Smoleńsku ? OTO JEST PYTANIE. Odpowiedź znają : Putin Obama Tusk i inni. My też chcielibyśmy wiedzieć !!!