Przejdź do głównej części strony

INTERIA360

Nawigacja

W dniu 1.03.2016 serwis Interia360 zostanie zamknięty. Czytaj więcej >>

Internet - dobro czy przekleństwo XXI wieku?

Autor: Sueroski (zredagowany przez: Magda Głowala-Habel)

Słowa kluczowe: internet, wiedza, encyklopedia, dobra, przekleństwa

Internet jest powszechnym wynalazkiem. Połączenie z Internetem posiada większość domów, każdy wie co to Internet i prawie każdy z niego korzysta. Zastanówmy się czy Internet jest dobrym wynalazkiem, czy złym.
Internet jest już w większości domów na całym świecie

Internet jest już w większości domów na całym świecie / fot. J. Raedle/Stock.Xchng

Młodzi informatycy

Młodzież korzystającą z Internetu można podzielić na dwie grupy - ci którzy siedzą tylko na gierkach i ci którzy w stronę informatyki się rozwijają. Z radością mogę stwierdzić iż należę do tej drugiej grupy. Mimo młodego wieku (12 lat) potrafię tworzyć całkiem zaawansowane strony w PHP, (X)HTML, CSS, Flash itd. Dużo osób pyta mnie skąd ta wiedza... proste, z Internetu właśnie. Nie zapłaciłem ani grosza, za książki, kursy itp. jeśli naprawdę chcemy się czegoś nauczyć - Internet nam pomoże, w praktycznie każdej dziedzinie. Dzięki Internetowi nastaje nowa era, podczas której taka wiedza informatyczna w moim wieku, nie będzie wielkim cudem. Dzięki Internetowi możemy się uczyć w każdej znanej człowiekowi dziedzinie.

Internet - największa encyklopedia

Jak już zalążkowo wcześniej wspomniałem, w Internecie możemy znaleźć informacje z każdej dziedziny, co więcej często możemy dojść do bardziej zrozumiałych i dokładniejszych opisów niż te z encyklopedii. Pomaga rozwijać nam swoje zainteresowania, pomaga w szkole, studiach itp. jednoznacznie można orzec iż to największe źródło wiedzy.

Rozrywka dla każdego

W tej ogromnej sieci znajduje się także miejsce na rozrywkę. Każdy znajdzie zabawę dla siebie, od dowcipów, przez gry zręcznościowe do gier strategicznych. Głównie dlatego w sieci przebywamy tyle czasu, dla rozrywki.

Przekleństwa Internetu

Internet nie jest niestety narzędziem nieomylnym. Możemy znaleźć tam niestety błędne informacje, możemy stracić przez cyberprzestępców nawet prawdziwe pieniądze z konta bankowego. I duży zły wpływ ma Internet na młodzież. Spędzają cały wolny czas na surfowaniu zapominając o realnych obowiązkach, często też nie myślą o niczym tylko o grze komputerowej. Internet w dobrych rękach jest dobrym wynalazkiem, ale w nieodpowiednich może stać się narzędziem przestępstw i nałogów.

Przeczytano razy: 2643
Oceń tekst:
Twój głos został dodany
 

Ostatnio dodane

Heraclea Lyncestis - na pograniczu epokHeraclea Lyncestis - na pograniczu epokW późnowiosenne południe, gdy przemierzałam prastarą Pelagonię, w miejscu postoju uśmiechnęły się do mnie ponadczasowe róże odsłaniając widniejące na ścieżce mozaiki: pierwsza z nichczytaj więcej

Dodatki


Wasze komentarze (11)

Dodaj komentarz

~vcf -

masz 12 lat i w poprzednim artykule pisales o bezrobociu i problemach z nim zwiazanych ?! co to za sciemy???!!!

~dddd -

to medium gorsze niz tv , to kolejne medium stworzone i rozpropagowane aby mozna bylo ladowac reklamy i zarabiac . to idealne miejsce dla dzieci , nastolatkow , pedofili , podgladaczy , nudziarzy i debili . popularnosc wszystkich tych poratli w stylu plotek , pudelek , sensacyjki i rozowe popierdolki . bleee

~Zazenowany -

Zenada. Z calym szacunkiem dla autora

~tees -

Chapeau bas w takim razie, oby takich dwunastolatkow jak najwiecej bylo, wgielo mnie w podloge po przeczytaniu tekstu i zorientowaniu sie, ze to pisala dwunastoletnia, jakze dojrzala Osoba,zycze powodzenia Autorowi, bo w pelni na to zasluguje, no no, za glowe sie trzymam do tej pory...,3m sie Autorze:)

~emer.naucz. -

W XXI w nauczyciel pisze,żeby uczeń zajął się tylko problemami szkolnymi? Skandal- proszę Pana nauczyciela !Gdyby tak w istocie było - siedzielibyśmy w jaskiniach,bo to nie Pan jest tym,który coś nowego wniesie,ale może ten młody,kilkunastoletni uczeń ma coś w przyszłości do zrobienia.Jeśli nauczyciel strofuje bardzo młodego człowieka,że nie pora JESZCZE zabierać głos ,to zapytam(nie czekam na odpowiedź),co Pan robi w szkole?Ten sam uczeń pisał też o tym,jakich ma anglistów i informatyków-może Pan skonfrontuje?Kiedyś zapytano mnie na Ukrainie-dlaczego w Polsce jest NAuczyciel a u nich "uczitiel".Bez wahania odpowiedziałam,że my mamy nauczyć a oni tylko uczyć.Bujda oczywiście,zwyczajna gra słów,ale...proszę o tym pomyśleć...warto.

~nauczyciel -

Może więcej uważaj w szkole? Na lekcjach historii również! Tam Pani od historii parę razy powtarzała, że wiedza jest dla mądrych. Jak ogień, jeden z pierwszych wynalazków naszych przodków. Może ogrzewać, może też niszczyć. Jak Internet. I reszta wynalazków. Miło, że piszesz ale może weź na warsztat tematy szkolne. Tylko szkolne.