Przejdź do głównej części strony

INTERIA360

Nawigacja

Górne menu

Internet - dobro czy przekleństwo XXI wieku?

Autor: Sueroski (zredagowany przez: Magda Głowala-Habel)

Słowa kluczowe: internet, wiedza, encyklopedia, dobra, przekleństwa

Internet jest powszechnym wynalazkiem. Połączenie z Internetem posiada większość domów, każdy wie co to Internet i prawie każdy z niego korzysta. Zastanówmy się czy Internet jest dobrym wynalazkiem, czy złym.
Internet jest już w większości domów na całym świecie

Internet jest już w większości domów na całym świecie / fot. J. Raedle/Stock.Xchng

Młodzi informatycy

Młodzież korzystającą z Internetu można podzielić na dwie grupy - ci którzy siedzą tylko na gierkach i ci którzy w stronę informatyki się rozwijają. Z radością mogę stwierdzić iż należę do tej drugiej grupy. Mimo młodego wieku (12 lat) potrafię tworzyć całkiem zaawansowane strony w PHP, (X)HTML, CSS, Flash itd. Dużo osób pyta mnie skąd ta wiedza... proste, z Internetu właśnie. Nie zapłaciłem ani grosza, za książki, kursy itp. jeśli naprawdę chcemy się czegoś nauczyć - Internet nam pomoże, w praktycznie każdej dziedzinie. Dzięki Internetowi nastaje nowa era, podczas której taka wiedza informatyczna w moim wieku, nie będzie wielkim cudem. Dzięki Internetowi możemy się uczyć w każdej znanej człowiekowi dziedzinie.

Internet - największa encyklopedia

Jak już zalążkowo wcześniej wspomniałem, w Internecie możemy znaleźć informacje z każdej dziedziny, co więcej często możemy dojść do bardziej zrozumiałych i dokładniejszych opisów niż te z encyklopedii. Pomaga rozwijać nam swoje zainteresowania, pomaga w szkole, studiach itp. jednoznacznie można orzec iż to największe źródło wiedzy.

Rozrywka dla każdego

W tej ogromnej sieci znajduje się także miejsce na rozrywkę. Każdy znajdzie zabawę dla siebie, od dowcipów, przez gry zręcznościowe do gier strategicznych. Głównie dlatego w sieci przebywamy tyle czasu, dla rozrywki.

Przekleństwa Internetu

Internet nie jest niestety narzędziem nieomylnym. Możemy znaleźć tam niestety błędne informacje, możemy stracić przez cyberprzestępców nawet prawdziwe pieniądze z konta bankowego. I duży zły wpływ ma Internet na młodzież. Spędzają cały wolny czas na surfowaniu zapominając o realnych obowiązkach, często też nie myślą o niczym tylko o grze komputerowej. Internet w dobrych rękach jest dobrym wynalazkiem, ale w nieodpowiednich może stać się narzędziem przestępstw i nałogów.

Przeczytano razy: 2637
Oceń tekst:
OCENA: 44%
  • Tak, polecam innym
  • Nie warto marnować czasu
 

Ostatnio dodane

Otyłość buja w obłokachOtyłość buja w obłokachZabierałam się do niej kilka miesięcy. Kilka razy rezygnowałam, jednak znów podejmowałam próby. Można by odnieść wrażenie, że książka "Obłokobujanie" Patti Smith jest wielotomową,czytaj więcej

Dodatki


Wasze komentarze (11)

Dodaj komentarz

~vcf -

masz 12 lat i w poprzednim artykule pisales o bezrobociu i problemach z nim zwiazanych ?! co to za sciemy???!!!

~dddd -

to medium gorsze niz tv , to kolejne medium stworzone i rozpropagowane aby mozna bylo ladowac reklamy i zarabiac . to idealne miejsce dla dzieci , nastolatkow , pedofili , podgladaczy , nudziarzy i debili . popularnosc wszystkich tych poratli w stylu plotek , pudelek , sensacyjki i rozowe popierdolki . bleee

~Zazenowany -

Zenada. Z calym szacunkiem dla autora

~tees -

Chapeau bas w takim razie, oby takich dwunastolatkow jak najwiecej bylo, wgielo mnie w podloge po przeczytaniu tekstu i zorientowaniu sie, ze to pisala dwunastoletnia, jakze dojrzala Osoba,zycze powodzenia Autorowi, bo w pelni na to zasluguje, no no, za glowe sie trzymam do tej pory...,3m sie Autorze:)

~emer.naucz. -

W XXI w nauczyciel pisze,żeby uczeń zajął się tylko problemami szkolnymi? Skandal- proszę Pana nauczyciela !Gdyby tak w istocie było - siedzielibyśmy w jaskiniach,bo to nie Pan jest tym,który coś nowego wniesie,ale może ten młody,kilkunastoletni uczeń ma coś w przyszłości do zrobienia.Jeśli nauczyciel strofuje bardzo młodego człowieka,że nie pora JESZCZE zabierać głos ,to zapytam(nie czekam na odpowiedź),co Pan robi w szkole?Ten sam uczeń pisał też o tym,jakich ma anglistów i informatyków-może Pan skonfrontuje?Kiedyś zapytano mnie na Ukrainie-dlaczego w Polsce jest NAuczyciel a u nich "uczitiel".Bez wahania odpowiedziałam,że my mamy nauczyć a oni tylko uczyć.Bujda oczywiście,zwyczajna gra słów,ale...proszę o tym pomyśleć...warto.

~nauczyciel -

Może więcej uważaj w szkole? Na lekcjach historii również! Tam Pani od historii parę razy powtarzała, że wiedza jest dla mądrych. Jak ogień, jeden z pierwszych wynalazków naszych przodków. Może ogrzewać, może też niszczyć. Jak Internet. I reszta wynalazków. Miło, że piszesz ale może weź na warsztat tematy szkolne. Tylko szkolne.