Przejdź do głównej części strony

INTERIA360

Nawigacja

Górne menu

Burak czyni cuda!

Autor: wladek chicago (zredagowany przez: Magda Głowala-Habel)

Słowa kluczowe: nadciśnienie tętnicze, sok z buraka obniża ciśnienie, jak obniżyć ciśnienie, mam wysokie ciśnienie

Miliony ludzi w Polsce cierpi na nadciśnienie tętnicze, nie widząc, że mogą je wyleczyć w ciągu kilku dni pijąc sok z... buraka ćwikłowego.
Sok z buraka zamiast garści tabletek

Sok z buraka zamiast garści tabletek / fot. ©123RF/PICSEL

Kilka lat temu (wykonując wyjątkowo stresującą pracę) nabawiłem się nadciśnienia tętniczego. Próby farmakologicznego leczenia zakończyły się umiarkowanym sukcesem: ciśnienie miałem nadal podwyższone (choć już nie wysokie), wskutek ubocznego działania aż trzech rodzajów tabletek, które przyjmowałem, czułem się stale zmęczony i psychicznie zdołowany!

W desperacji rozpocząłem przeszukiwać nieskończone zasoby internetu w nadziei, że może znajdę  jakąś ludową metodę wyleczenia  trawiącej mnie choroby. I znalazłem! Natrafiłem na ten artykuł: http://www.eioba.pl/a/2g5c/nowy-supernapoj-sok-z-buraka-cwiklowego

Naukowcy z uniwersytetu w Exeter (badaniami kierowała pani profesor Amrity Ahluwalii)  udowodnili w badaniach, że rewelacyjne działanie w zakresie regulacji ciśnienia krwi ma sok z buraka ćwikłowego. Już po spożyciu jednej szklanki soku z buraka, po godzinie następuje zauważalne obniżenie ciśnienia krwi, po 3 godzinach ciśnienie spada maksymalnie i efekt taki utrzymuje się przez 24 godziny.

Bez specjalnego przekonania postanowiłem sprawdzić prawdziwość przedstawionej tezy.

"Ukręciłem" w sokowirówce szklankę soku z buraka, zmierzyłem ciśnienie krwi (160/90), wypiłem sok, odczekałem godzinę i zmierzyłem ciśnienie ponownie. Szok! Ciśnieniomierz wskazał 140/85, zaś po trzech godzinach 115/76. Od czterech lat nie miałem tak niskiego ciśnienia!

Stale kontrolując ciśnienie, zaprzestałem łykać tabletki, w zamian pijąc szklankę soku z buraka rano i wieczorem. Ciśnienia mam wzorcowe i czuję się doskonale fizycznie i psychicznie!

Ponieważ sok z buraka nie jest smaczny (a nawet powiedziałbym jest wstrętny), dodaję do niego w równej proporcji sok z marchwi i jabłek. Taka mieszanka jest już pyszna i z przyjemnością się ją pije!

Kurację "buraczaną" poleciłem kilkunastu znajomym, którzy podobnie jak ja mieli problemy z nadciśnieniem. W każdym przypadku kuracja zadziałała: ciśnienie krwi wróciło do normy, lekarstwa można było rzucić w kąt!

Niewiarygodna skuteczność soku z buraka ćwikłowego w leczeniu nadciśnienia, powinna zrewolucjonizować leczenie tej choroby! Każdy lekarz po stwierdzeniu u pacjenta nadciśnienia samoistnego (o niesprecyzowanej przyczynie) powinien zaordynować mu spożywanie soku z buraka i dopiero po stwierdzeniu nieskuteczności takiej terapii (o czym ja nie słyszałem), powinien sięgnąć po leki farmakologiczne!

Dlaczego lekarze tego nie czynią, choć rewelacyjną skuteczność kuracji "buraczanej" potwierdziły badania naukowe?

Z powodu sprzeczności interesów! Pacjent wyleczony z nadciśnienia sokiem z buraka już do lekarza z tą chorobą nie przyjdzie, kasy u niego nie zostawi!

Stowarzyszenie Plantatorów Buraka Ćwikłowego (o ile takowe jest?) nie zafunduje lekarzom wycieczek na Bermudy, jak to czynią koncerny farmaceutyczne. Zresztą gdyby wiedza o rewelacyjnej skuteczności soku z buraka w leczeniu nadciśnienia stała się powszechna, to koncerny farmaceutyczne poszłyby z torbami!

Oficjalna medycyna nie ma żadnego interesu w tym, aby ludzie leczyli się z nadciśnienia tętniczego sokiem z buraka, wręcz przeciwnie: taka kuracja stanowi dla niej śmiertelne zagrożenie interesów finansowych!

Dlatego w trosce o własne zdrowie, miejmy do lekarzy umiarkowane zaufanie; oni też chcą żyć (i to na wysokim poziomie) i nigdy nie będą preferować metod leczenia, które pozbawią ich pacjentów i dochodów!

Dlatego też apeluję "Rodacy: pijmy sok z buraka, nie tylko wtedy gdy męczy nas nadciśnienie, ale nawet wtedy gdy mamy je w normie!"

Naukowcy z uniwersytetu w Exeter stwierdzili, że oprócz wielu różnych właściwości zdrowotnych (w tym regulacji ciśnienia tętniczego), sok z buraka jest bardzo silnie działającym  napojem energetyzującym!

Przeczytano razy: 14436
Oceń tekst:
OCENA: 83%
  • Tak, polecam innym
  • Nie warto marnować czasu
 

Ostatnio dodane

Czy Kongres Nowej Prawicy zdoła się podnieść?Czy Kongres Nowej Prawicy zdoła się podnieść?Kongres Nowej Prawicy zachłysnął się wcześniejszym sukcesem?czytaj więcej

Dodatki


Wasze komentarze (45)

Dodaj komentarz

~Steff -

Debilny tekst autora, niestety...Coraz wiecej mamy takich znachorów od siedmiu boleści, co to chca zaistnieć a ich wiedza jest na poziomie zerowym. Sok z buraków reguluje a nie obniża w sposób dosłowny ciśnienie. Jeśli ktoś ma podwyższone ciśnienie np. 140 - 145/90 - 95, to wtedy sok z buraka może takie ciśnienie zmienić na lepsze. Natomiast przy wysokim ciśnieniu, sok z burakam pomaga regulować ciśnienie i szybciej osiągnać ustabilizowanie ciśnienia. Sa przypadki, że u osób kt.ore miały duża nadwagę, gdy ja zredukowały, ograniczyły do minimum zażywanie środków na nadciśnienie lub mogły zaprzestać w ogóle.

~jaros -

Czytam o cudownym działaniu buraka. Postanowiłem zastosować u siebie. Sok wyciskam w wyciskarce wolnoobrotowej. Piję już ponad miesiąc wyciskając sok z buraka i marchwi w stosunku 1:1 w łącznej ilości na raz pół litra. Coś u mnie tak nie działa jak czytam. Mierzę ciśnienie przed spożyciem soku i następnie czterokrotnie po spożyciu soku w odstępach godzinnych i ciśnienie bez zmian - nadal wysokie (150/100). Nadmieniam, że soki piję wieczorem.

~niepelnosprawnyo -

małe nieznane rzeczy na chwałę JEZUSA WSZECHMOGĄCEGO

~Jolanta. -

Witam wszystkich.. A może ktoś wie , gdzie pod Poznaniem można kupić dobre buraki , wolne od chemii? Jolanta. Pozdrawiam..

~Jolka -

Antyutleniacze m.in. z buraka są składnikiem Flavonu. Wystarczy zjeść 2 łyżeczki dziennie.Ten dopiero czyni cuda. Sprawdziłam to na sobie.

~agnieszka -

o tak! bardzo polecam buraki w róznej postaci. Np takiej:

Załączniki:

~soczek -

Wladziu, buraczki, jak i inne podobne rosliny/warzywa zawieraja cala chemie zawarta w nawozach sztucznych, ktorymi "klarmi sie" nasze gleby dla lepszych i wiekszych zbiorow, a potem my, konsumenci ta chemie zjadamy/wypijamy w zdrowych niby soczkach.

~edit -

Czy tak samo działa sok z kiszonych buraków?

~gustaw -

sok robiłem z 2-3 buraków, ale musiały być ciemne po rozkrojeniu, wtedy mają dużo soku. Jak są takie jasne, to wiele soku nie będzie

~gustaw -

Tu jest artykuł na temat buraków: link(...)a,58459 i jeszcze taki: link(...)buraka/ Sok z buraków robię sam w sokowirówce. Czasem kupuję coś takiego, jak tu link(...)zy.html jest to burak z aronią. Nie zawsze chce mi się robić sok samemu. A, jeszcze czytałem, że samodzielnie zrobiony sok musi odstać jakieś 2 - 3 godziny, bo może być zbyt energetyczny. Ja tego doświadczyłem. Sok zrobiony z beta cruenta może być od razu wypity Miałem jeszcze kilka artykułów o buraku. Jak znajdę, to napiszę.

Załączniki: