Przejdź do głównej części strony

INTERIA360

Nawigacja

W dniu 1.03.2016 serwis Interia360 zostanie zamknięty. Czytaj więcej >>

Burak czyni cuda!

Autor: wladek chicago (zredagowany przez: Magda Głowala-Habel)

Słowa kluczowe: nadciśnienie tętnicze, sok z buraka obniża ciśnienie, jak obniżyć ciśnienie, mam wysokie ciśnienie

Miliony ludzi w Polsce cierpi na nadciśnienie tętnicze, nie widząc, że mogą je wyleczyć w ciągu kilku dni pijąc sok z... buraka ćwikłowego.
Sok z buraka zamiast garści tabletek

Sok z buraka zamiast garści tabletek / fot. ©123RF/PICSEL

Diagnoza: nadciśnienie tętnicze

Kilka lat temu (wykonując wyjątkowo stresującą pracę) nabawiłem się nadciśnienia tętniczego. Próby farmakologicznego leczenia zakończyły się umiarkowanym sukcesem: ciśnienie miałem nadal podwyższone (choć już nie wysokie), wskutek ubocznego działania aż trzech rodzajów tabletek, które przyjmowałem, czułem się stale zmęczony i psychicznie zdołowany!

W desperacji rozpocząłem przeszukiwać nieskończone zasoby internetu w nadziei, że może znajdę  jakąś ludową metodę wyleczenia  trawiącej mnie choroby. I znalazłem! Natrafiłem na ten artykuł o wielu zdrowotnych właściwościach buraka ćwikłowego.

Rewelacyjne działanie buraka ćwikłowego

Naukowcy z uniwersytetu w Exeter (badaniami kierowała pani profesor Amrity Ahluwalii)  udowodnili w badaniach, że rewelacyjne działanie w zakresie regulacji ciśnienia krwi ma sok z buraka ćwikłowego. Już po spożyciu jednej szklanki soku z buraka, po godzinie następuje zauważalne obniżenie ciśnienia krwi, po 3 godzinach ciśnienie spada maksymalnie i efekt taki utrzymuje się przez 24 godziny.

Bez specjalnego przekonania postanowiłem sprawdzić prawdziwość przedstawionej tezy.

"Ukręciłem" w sokowirówce szklankę soku z buraka, zmierzyłem ciśnienie krwi (160/90), wypiłem sok, odczekałem godzinę i zmierzyłem ciśnienie ponownie. Szok! Ciśnieniomierz wskazał 140/85, zaś po trzech godzinach 115/76. Od czterech lat nie miałem tak niskiego ciśnienia!

Stale kontrolując ciśnienie, zaprzestałem łykać tabletki, w zamian pijąc szklankę soku z buraka rano i wieczorem. Ciśnienia mam wzorcowe i czuję się doskonale fizycznie i psychicznie!

Ponieważ sok z buraka nie jest smaczny (a nawet powiedziałbym jest wstrętny), dodaję do niego w równej proporcji sok z marchwi i jabłek. Taka mieszanka jest już pyszna i z przyjemnością się ją pije!

Kuracja "buraczana" przyniosła efekty

Kurację "buraczaną" poleciłem kilkunastu znajomym, którzy podobnie jak ja mieli problemy z nadciśnieniem. W każdym przypadku kuracja zadziałała: ciśnienie krwi wróciło do normy, lekarstwa można było rzucić w kąt!

Niewiarygodna skuteczność soku z buraka ćwikłowego w leczeniu nadciśnienia, powinna zrewolucjonizować leczenie tej choroby! Każdy lekarz po stwierdzeniu u pacjenta nadciśnienia samoistnego (o niesprecyzowanej przyczynie) powinien zaordynować mu spożywanie soku z buraka i dopiero po stwierdzeniu nieskuteczności takiej terapii (o czym ja nie słyszałem), powinien sięgnąć po leki farmakologiczne!

Dlaczego lekarze tego nie czynią, choć rewelacyjną skuteczność kuracji "buraczanej" potwierdziły badania naukowe?

Z powodu sprzeczności interesów! Pacjent wyleczony z nadciśnienia sokiem z buraka już do lekarza z tą chorobą nie przyjdzie, kasy u niego nie zostawi!

Stowarzyszenie Plantatorów Buraka Ćwikłowego (o ile takowe jest?) nie zafunduje lekarzom wycieczek na Bermudy, jak to czynią koncerny farmaceutyczne. Zresztą gdyby wiedza o rewelacyjnej skuteczności soku z buraka w leczeniu nadciśnienia stała się powszechna, to koncerny farmaceutyczne poszłyby z torbami!

Należy upowszechnić rewelacyjną skuteczności soku z buraka w leczeniu nadciśnienia

Oficjalna medycyna nie ma żadnego interesu w tym, aby ludzie leczyli się z nadciśnienia tętniczego sokiem z buraka, wręcz przeciwnie: taka kuracja stanowi dla niej śmiertelne zagrożenie interesów finansowych!

Dlatego w trosce o własne zdrowie, miejmy do lekarzy umiarkowane zaufanie; oni też chcą żyć (i to na wysokim poziomie) i nigdy nie będą preferować metod leczenia, które pozbawią ich pacjentów i dochodów!

Dlatego też apeluję "Rodacy: pijmy sok z buraka, nie tylko wtedy gdy męczy nas nadciśnienie, ale nawet wtedy gdy mamy je w normie!"

Naukowcy z uniwersytetu w Exeter stwierdzili, że oprócz wielu różnych właściwości zdrowotnych (w tym regulacji ciśnienia tętniczego), sok z buraka jest bardzo silnie działającym napojem energetyzującym!

Przeczytano razy: 86963
Oceń tekst:
Twój głos został dodany
 

Ostatnio dodane

Niewygodne związki Komorowskiego w sprawie SumlińskiegoNiewygodne związki Komorowskiego w sprawie SumlińskiegoJaki jest wizerunek byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego po uniewinnieniu Romualda Szeremietiewa już pisałem. Warto jednak ten obraz uzupełnić o jeszcze jeden fragment. Sprawączytaj więcej

Dodatki


Wasze komentarze (107)

Dodaj komentarz

~buraczka -

Sok z kiszonych burakow jest wspanialy lepiej przyswajalny.Naprawde czyni cuda kisze czesto moje wyniki krwi rewelacyjne pomimo wieku

~jaros -

Czytam o cudownym działaniu buraka. Postanowiłem zastosować u siebie. Sok wyciskam w wyciskarce wolnoobrotowej. Piję już ponad miesiąc wyciskając sok z buraka i marchwi w stosunku 1:1 w łącznej ilości na raz pół litra. Coś u mnie tak nie działa jak czytam. Mierzę ciśnienie przed spożyciem soku i następnie czterokrotnie po spożyciu soku w odstępach godzinnych i ciśnienie bez zmian - nadal wysokie (150/100). Nadmieniam, że soki piję wieczorem.

~Agnieszka -

A jeżeli ktoś ma niskie ciśnienie to co wtedy? Sok z buraków przecież też ma doskonałe właściwości oczyszczające organizm ze złogów i toksyn i tą właściwość chciałam wykorzystać, ale problem w tym, że mam niskie ciśnienie i po tym artykule zaczęłam się zastanawiać, czy jednak mogę zastosować kurację oczyszczającą.

~robuk71 -

A to bardzo ciekawe...........bo wszyscy mówią,że na nadciśnienie trzeba brać leki do końca życia,a tu nagle artykuł,że po kilku dniach picia soku z buraka pozbedziemy się tej dolegliwości!!!!!!!!!! No i komu tu wierzyc?????????

~hlam -

A ja nadmieniam że chlam wódę i ciśnienie mam super nie namawiam do tej kuracji

~XXL -

Po co ta propaganda? Ruscy zrobili embargo dla polskich buraków?

~Maja -

DLACZEGO SOK Z BURAKA JEST WSTRĘTNY? Ja piję i jakoś mi smakuje.

~Rico -

Pewna jest po szklance BIEGUNKA !!! Ciśnienie bez zmian. Szklanka jednorazowo to za dużo >>> trzeba podzielić na porcje. Dwa dni picia skończyły się 4 dniami biegunki i spadkiem wagi o 3 kg. Pytanie czy to oczyszczenie czy ODWODNIENIE ?

~soczek -

Wladziu, buraczki, jak i inne podobne rosliny/warzywa zawieraja cala chemie zawarta w nawozach sztucznych, ktorymi "klarmi sie" nasze gleby dla lepszych i wiekszych zbiorow, a potem my, konsumenci ta chemie zjadamy/wypijamy w zdrowych niby soczkach.

~Jacek -

Oczywiście ze biegunka, bo świeży sok z buraków musi odstać co najmniej 1-2 godzin, żeby się nadawał do picia