Przejdź do głównej części strony

INTERIA360

Nawigacja

Górne menu

Burak czyni cuda!

Autor: wladek chicago (zredagowany przez: Magda Głowala-Habel)

Słowa kluczowe: nadciśnienie tętnicze, sok z buraka obniża ciśnienie, jak obniżyć ciśnienie, mam wysokie ciśnienie

Miliony ludzi w Polsce cierpi na nadciśnienie tętnicze, nie widząc, że mogą je wyleczyć w ciągu kilku dni pijąc sok z... buraka ćwikłowego.
Sok z buraka zamiast garści tabletek

Sok z buraka zamiast garści tabletek / fot. ©123RF/PICSEL

Kilka lat temu (wykonując wyjątkowo stresującą pracę) nabawiłem się nadciśnienia tętniczego. Próby farmakologicznego leczenia zakończyły się umiarkowanym sukcesem: ciśnienie miałem nadal podwyższone (choć już nie wysokie), wskutek ubocznego działania aż trzech rodzajów tabletek, które przyjmowałem, czułem się stale zmęczony i psychicznie zdołowany!

W desperacji rozpocząłem przeszukiwać nieskończone zasoby internetu w nadziei, że może znajdę  jakąś ludową metodę wyleczenia  trawiącej mnie choroby. I znalazłem! Natrafiłem na ten artykuł: http://www.eioba.pl/a/2g5c/nowy-supernapoj-sok-z-buraka-cwiklowego

Naukowcy z uniwersytetu w Exeter (badaniami kierowała pani profesor Amrity Ahluwalii)  udowodnili w badaniach, że rewelacyjne działanie w zakresie regulacji ciśnienia krwi ma sok z buraka ćwikłowego. Już po spożyciu jednej szklanki soku z buraka, po godzinie następuje zauważalne obniżenie ciśnienia krwi, po 3 godzinach ciśnienie spada maksymalnie i efekt taki utrzymuje się przez 24 godziny.

Bez specjalnego przekonania postanowiłem sprawdzić prawdziwość przedstawionej tezy.

"Ukręciłem" w sokowirówce szklankę soku z buraka, zmierzyłem ciśnienie krwi (160/90), wypiłem sok, odczekałem godzinę i zmierzyłem ciśnienie ponownie. Szok! Ciśnieniomierz wskazał 140/85, zaś po trzech godzinach 115/76. Od czterech lat nie miałem tak niskiego ciśnienia!

Stale kontrolując ciśnienie, zaprzestałem łykać tabletki, w zamian pijąc szklankę soku z buraka rano i wieczorem. Ciśnienia mam wzorcowe i czuję się doskonale fizycznie i psychicznie!

Ponieważ sok z buraka nie jest smaczny (a nawet powiedziałbym jest wstrętny), dodaję do niego w równej proporcji sok z marchwi i jabłek. Taka mieszanka jest już pyszna i z przyjemnością się ją pije!

Kurację "buraczaną" poleciłem kilkunastu znajomym, którzy podobnie jak ja mieli problemy z nadciśnieniem. W każdym przypadku kuracja zadziałała: ciśnienie krwi wróciło do normy, lekarstwa można było rzucić w kąt!

Niewiarygodna skuteczność soku z buraka ćwikłowego w leczeniu nadciśnienia, powinna zrewolucjonizować leczenie tej choroby! Każdy lekarz po stwierdzeniu u pacjenta nadciśnienia samoistnego (o niesprecyzowanej przyczynie) powinien zaordynować mu spożywanie soku z buraka i dopiero po stwierdzeniu nieskuteczności takiej terapii (o czym ja nie słyszałem), powinien sięgnąć po leki farmakologiczne!

Dlaczego lekarze tego nie czynią, choć rewelacyjną skuteczność kuracji "buraczanej" potwierdziły badania naukowe?

Z powodu sprzeczności interesów! Pacjent wyleczony z nadciśnienia sokiem z buraka już do lekarza z tą chorobą nie przyjdzie, kasy u niego nie zostawi!

Stowarzyszenie Plantatorów Buraka Ćwikłowego (o ile takowe jest?) nie zafunduje lekarzom wycieczek na Bermudy, jak to czynią koncerny farmaceutyczne. Zresztą gdyby wiedza o rewelacyjnej skuteczności soku z buraka w leczeniu nadciśnienia stała się powszechna, to koncerny farmaceutyczne poszłyby z torbami!

Oficjalna medycyna nie ma żadnego interesu w tym, aby ludzie leczyli się z nadciśnienia tętniczego sokiem z buraka, wręcz przeciwnie: taka kuracja stanowi dla niej śmiertelne zagrożenie interesów finansowych!

Dlatego w trosce o własne zdrowie, miejmy do lekarzy umiarkowane zaufanie; oni też chcą żyć (i to na wysokim poziomie) i nigdy nie będą preferować metod leczenia, które pozbawią ich pacjentów i dochodów!

Dlatego też apeluję "Rodacy: pijmy sok z buraka, nie tylko wtedy gdy męczy nas nadciśnienie, ale nawet wtedy gdy mamy je w normie!"

Naukowcy z uniwersytetu w Exeter stwierdzili, że oprócz wielu różnych właściwości zdrowotnych (w tym regulacji ciśnienia tętniczego), sok z buraka jest bardzo silnie działającym  napojem energetyzującym!

Przeczytano razy: 17384
Oceń tekst:
OCENA: 84%
  • Tak, polecam innym
  • Nie warto marnować czasu
 

Ostatnio dodane

"Nie chcemy iść za tłumem...". Wywiad z duetem The Shock"Nie chcemy iść za tłumem...". Wywiad z duetem The ShockJest zimny wtorkowy wieczór. W jednym z warszawskich lokali umówiłam się na rozmowę z zespołem który mnie zainteresował. Moją pasją jest odkrywanie nowych talentów i obserwowanie późniejczytaj więcej

Dodatki


Wasze komentarze (50)

Dodaj komentarz

~Piotrek -

Tak naprawdę burak na mojej liście plasuje się wysoko, jego bogactwo jest czasem niedoceniane. Stosowałem go leczeniu nadciśnienia, a kiedyś słyszałem nawet że jest pomocny w zwalczaniu anemii krwi. Jedno jest pewne, że sok z buraka jest nieodłącznym składnikiem barszczu czerwonego, który najlepiej smakuje w święta (lecz nie tylko), do krokietów, uszek czy pierogów. A poniżej chciałbym pochwalić się swoją wersją barszczu na święta. Składniki: • koncentrat barszczu z buraków ćwikłowych Pińczów • kostka rosołowa • cebulka woda • majeranek, Wodę zagotować z kostką rosołową, dodać cebulkę i koncentrat. Przyrządzać według przepisu na opakowaniu. Na koniec dosypać garstkę majeranku. Podawać z uszkami, pasztecikami lub krokietami. Barszcz wychodzi naprawdę bardzo smaczny. Idealne rozwiązanie na świąteczny, wigilijny stół. Wesołych Świąt!

~wixpasta -

BUraczane lobby sie tu promuje.

~Jolanta. -

Witam wszystkich.. A może ktoś wie , gdzie pod Poznaniem można kupić dobre buraki , wolne od chemii? Jolanta. Pozdrawiam..

~k.m. -

obawiam się, że jeżeli masz zdiagnozowane nadciśnienie i przestałeś przyjmować tabletki to krótka droga na "tamten" świat no chyba, że skończy się udarem. Żałosny tekst nie polecam stosować w nadciśnieniu co nie znaczy, że nie doceniam cudownego działania z soku buraków

~Steff -

Debilny tekst autora, niestety...Coraz wiecej mamy takich znachorów od siedmiu boleści, co to chca zaistnieć a ich wiedza jest na poziomie zerowym. Sok z buraków reguluje a nie obniża w sposób dosłowny ciśnienie. Jeśli ktoś ma podwyższone ciśnienie np. 140 - 145/90 - 95, to wtedy sok z buraka może takie ciśnienie zmienić na lepsze. Natomiast przy wysokim ciśnieniu, sok z burakam pomaga regulować ciśnienie i szybciej osiągnać ustabilizowanie ciśnienia. Sa przypadki, że u osób kt.ore miały duża nadwagę, gdy ja zredukowały, ograniczyły do minimum zażywanie środków na nadciśnienie lub mogły zaprzestać w ogóle.

~jaros -

Czytam o cudownym działaniu buraka. Postanowiłem zastosować u siebie. Sok wyciskam w wyciskarce wolnoobrotowej. Piję już ponad miesiąc wyciskając sok z buraka i marchwi w stosunku 1:1 w łącznej ilości na raz pół litra. Coś u mnie tak nie działa jak czytam. Mierzę ciśnienie przed spożyciem soku i następnie czterokrotnie po spożyciu soku w odstępach godzinnych i ciśnienie bez zmian - nadal wysokie (150/100). Nadmieniam, że soki piję wieczorem.

~niepelnosprawnyo -

małe nieznane rzeczy na chwałę JEZUSA WSZECHMOGĄCEGO

~Jolka -

Antyutleniacze m.in. z buraka są składnikiem Flavonu. Wystarczy zjeść 2 łyżeczki dziennie.Ten dopiero czyni cuda. Sprawdziłam to na sobie.

~agnieszka -

o tak! bardzo polecam buraki w róznej postaci. Np takiej:

Załączniki:

~soczek -

Wladziu, buraczki, jak i inne podobne rosliny/warzywa zawieraja cala chemie zawarta w nawozach sztucznych, ktorymi "klarmi sie" nasze gleby dla lepszych i wiekszych zbiorow, a potem my, konsumenci ta chemie zjadamy/wypijamy w zdrowych niby soczkach.